قیمت شیتزو تراس

قیمت سگ شیتزوتریر

قیمت  شیتزو تریر

قیمت شیتزو تریر یکی از مواردی است که افراد قبل از خرید آن را پرس وجو می کنند . شیتزو تریر ترکیب  یک نژاد اصیل با نژادهای دیگر است .تریر لقبی برای سگ‌هایی با جثه ای کوچک و پوزه ای کوتاه است و بر خلاف تصور بسیاری که تریر را نژاد می‌دانند کلمه تریر پسوندی برای اینگونه نژاد هاست.

سگ نژاد شیتزو تریر جز نژاد سگ های عروسکی و یکی از محبوب ترین ومعروف ترین نژاد های جهان است محبوبیت این نژاد گاهی تا این حد است که با وجود تنوع بسیار زیاد در سگ های گونه عروسکی عده ای این نژاد را حتی با وجود قیمت بالایی که تمایل به خریداری ان دارند. بنایراین می توان گفت که قیمت سگ شیتزو تریر نسیتا بالا است.

 

قیمت شیتزو تراس

 

آموزش رفتاری و تربیت سگ شیتزو تریر

در مورد سگ های شیتزوتریر های عروسکی باید گفت محبوبیت این نژاد را از زمانی می دانند که زندگی ماشینی باعث بیکاری افراد شد. به طور کلی این سگ ها به گونه ای هستند که برای زندگی با انسان هماهنگ شده اند و به سگ های افراد اشرافی و امپراطور ها معروف می باشند. به همین دلیل قیمت سگ شیتزو تریر به نسبت بالا است

نژاد سگ شیتزو تریر ، محبوب ترین در جهان است. . یکی از دلایلی که لذت نگهداری سگ را دو چندان می کند، رفتار صحیح سگ شیتزوتربر شما در اجتماع خواهد بود. حتما به این صحنه برخورده اید که صاحب سگ دستوری می دهد و سگ پیروی نمی کند. برای جلوگیری از این قبیل موارد، باید آموزش رفتاری صحیح سگ شیتزو تریر را انجام دهید.

نحوه آموزش سگ شیتزو تریر

اجازه دهید که سگ شیتزو تریر شما سگ های دیگر را خیلی زودتر ببیند، درواقع پروسه اجتماعی شدن سگ شیتزو تریر خود را سریعتر انجام دهید. این اتفاق علاوه بر اجتماعی شدن سگ، موجب می شود زندگی خارج از خانه را تجربه کرده و از آن لذت ببرد. سپس سگ خود را به داخل شهر ببرید. دیگر سگ شما از اتومبیل ها، چراغ ها، صداها و افراد دیگر نخواهد ترسید زیرا شما با اجتماعی کردن سگ خود مانع از این اتفاق شده اید. هرچه سگ شیتزو با تجربه های مختلف زندگی روبرو شود، با آنها ارتباط برقرار کرده و رفتار مناسب و راحتی خواهد داشت. و همین امر می تواند بر روی قیمت سگ شیتزو تریر موثر است.

عوامل موثر در قیمت  شیتزوتریر

-شکل ظاهری و قیمت  شیتزو تریر

این سگ دارای جثه‌ای کوچک با جمجمه‌ای گرد و پوزه‌ای کوچک چشمانی سیاه و درخشان و پاهایی ظریف ولی قدرتمند است، رنگ این نژاد غالباً سفید یک دست یا کرم ( اصطلاحا عاجی ) دارای گوشهایی به رنگ کاراملی روشن مورد قبول است. و همین شکل ظاهری می تواند بر روی قیمت شیتزو تریر تاثیر بگذارد.

 

قیمت شیتزو تریر

 

-خلق و خو و قیمت  شیتزو تریر

این سگ بسیار آرام است و فقط در چند مورد سر و صدا می‌کند:

-ترسیدن
-ترساندن
-نیاز به دستشویی
-نیاز به آب و غذا
-عاشق بازی‌کردن و بسیار بازیگوش است، به حدی که ممکن است شما را خسته کند و از دست آاو عصبانی شوید . در صورتی که شما با این سگ دعوا کنید او با شما قهر می‌کند و برای چند دقیقه یا حتی چند ساعت حتی به شما نگاه هم نمی‌کند ، ولی آگاه باشید که بسیار شما را دوست دارد.  که این ویژگی می تواند بررو قیمت سگ شیتزو تریر تاثیر بگذارد

-نسبت به غریبه‌ها بی‌تفاوت است ولی آن‌ها را زیر نظر دارد. فقط کافی‌ست یک نفر را چند بار ببیند تا میل پیدا کند با او بازی کند. این سگ بسیار باهوش است و می‌تواند ظرف ۲ هفته تمام آموزش‌های پایه مثل دستشویی‌کردن، بخواب، بشین، پاشو، بیا را فرا بگیرد. میل زیادی دارد روی زمین بخوابد تا خنک شود، ولی بهتر است به او یاد بدهید فقط در خانهٔ خودش بخوابد. و همه این موارد باعث محبوبت بیشتر این سگ شده و در قیمت  شیتزو تریر تاثیرگذار است

نگهداری وقیمت شیتزو تریر

۱-این سگ بسیار مناسب کسانی است که در آپارتمان زندگی می‌کنند فقط باید کمی در روز برای تخلیه انرژی اش زمان بگذارید.

۲-ورزش ، بازی و پیاده روی های کوتاه مدت میتواند موثر باشد ، گرچه اگر با او کاری نداشته باشید همچنان به خوابیدن ادامه میدهد .

۳-نگهداری این سگ هم مانند سایر سگ‌ها های نژاد آپارتمانی و پاکوتاه میباشد . لازم است بدانید که از دادن چیزهای شیرین و ممنوعه به سگ باید پرهیز کنید،

۴-مقداری آب همیشه در دسترس حیوان باشد ، در تولگی غذاهای پخته شده نیز مناسب تر است.

 

قیمت شیتزو تریر

محبویت سگ شیتزو تریر

سگ شیتزو تریر یکی از محبوب ترین کراس های شیتزو هست که از میکس شدن سگ شیتزو با سگ تریر به وجود میاد.مشکل اینجاست که منظور فروشنده وقتی به شما می گوید نژاد این سگ شیتزو تریر  است ، مشخص نیست چون در دنیا نژادهای مختلفی وجود دارن که به عنوان سگ تریر شناخته می شوند.

جالبه است بدانید که تریر اسم یک نژاد مشخص نیست و به خانواده ای از نژادهای سگ گفته می شود برای همینه که سگ شیتزو تریر ویژگی های مشخصی ندارد.البته وقتی حرف از سگ شیتزو تریر زده میشه، معمولا منظور فروشنده های سگ، میکس شیتزو با نژاد وست هایلند تریر هست. به همین دلیل قیمت شیتزو تریر با هم متفاوت است.

 

دقت داشته باشید که زادگاه اصلی سگ شیتزو تریر به طور قاطع مشخص نیست، ولی نگهداران این سگ اظهار می کنند که شیتزو در تبت پیدا شد و در چین پرورش یافت و به همین خاطر اسم چینی برخود گرفته است.

 

نژاد سگ شیتزو تریر با اینکه اصلا خصلت درندگی و وحشی بودن را ندارد، بلکه بسیار دوست داشتنی و مهربان است. این سگ بانمک خانگی جزو نژاد های محبوب و پرطرفدار در دنیا می باشد که قیمت سگ شیتزو تریر را به نسیت  بالا برده است .

 

 

 

قیمت شیتزو تریر

 

 

تربیت واموزش سگ شیتزو تریر

شیتزو یک دوست و همدم بازیگوش و پرانرژی برای شما است و همچنین دوست دارد که در طول روز با شما بازی کند و شما را به دنبال خود از این اتاق به آن اتاق بکشد و از این کار بسیار لذت می برد.

در سال های اخیر مربیان زیادی از سرتاسر دنیا روی این سگ سرمایه گذاری کرده اند تا اصلاحاتی را روی نژاد سگ شیتزو انجام دهند. یکی از نقاط ضعف این سگ گوش ندادن به دستورات صاحب خویش است و این نیز بخاطر روح بازیگوشی است که در وجود این سگ قراردارد.

نکات مثبت که در قیمت شینزو تریر باید در نظر بگیرید

 

-این سگ هایی کاملا اجتماعی و عاشق آدم ها هستند.

-شیتزوها ریزش موی کمی دارند و برای کسانی که به موی سگ آلرژی دارند انتخاب خوبی هستند.

-برای کسایی که تابه حال سگ نداشتن انتخاب خیلی خوبی محسوب می شود.

-با کودکان هر سن و سالی به خوبی کنار می آیند.

-این سگ ها طبیعت مهربانی دارند که همین  باعث می شود  شیتزوها یه سگ همدم عالی براتون باشند.

 

 

 

نکات چالش برانگیز که در قیمت شیتزو تریر باید در نظر بگیرید

-نگهداری از پوشش بلند شیتزوها کار راحتی نیست و کمی زمان بر است
-شیتزوها از اینکه در خانه تنها باشند متنفر هستند  و ممکنه دچار مشکل “اضطراب جدایی ” شوند
-در برخی مواقع در هنگام تنهایی شروع به پارس کردن می کنند.
-این سگ ها گاهی لجباز و خودسر هستند.
-سگ شیتزو ممکن است دچار بیماری های نژادی شوند که این امر ، کم نیست.

سگ‌های نژاد شیتزو سگ‌های فوق‌العاده‌ای برای خانواده‌ها هستند. چون شخصیت منعطفی دارند، می‌توانند دوست خوبی برای بچه‌ها باشند و با حیوانات دیگر به‌خوبی کنار بیایند. بچه‌ها بهتر است هنگام بازی با توله‌های شیتزو روی زمین بنشینند بدین طریق خطر افتادن حیوان بر روی زمین کاهش میابد. همچنین کودکان باید یادبگیرند که انگشتان خود را از چشمان برجسته او دور نگهدارند چراکه چشمان این نژاد به راحتی آسیب می‌بیند. 

 

 

نژاد سگ شیتزو تریر

با اینکه اصلا خصلت درندگی و وحشی بودن را ندارد، بلکه بسیار دوست داشتنی و مهربان است. این سگ بانمک خانگی جزو نژاد های محبوب و پرطرفدار در دنیا می باشد که قیمت بالایی نیز نسبت به اغلب سگ ها دارد.

شیتزو یک دوست و همدم بازیگوش و پرانرژی برای شما است و همچنین دوست دارد که در طول روز با شما بازی کند و شما را به دنبال خود از این اتاق به آن اتاق بکشد و از این کار بسیار لذت می برد.

در سال های اخیر مربیان زیادی از سرتاسر دنیا روی این سگ سرمایه گذاری کرده اند تا اصلاحاتی را روی نژاد سگ شیتزو انجام دهند. یکی از نقاط ضعف این سگ گوش ندادن به دستورات صاحب خویش است و این نیز بخاطر روح بازیگوشی است که در وجود این سگ قرار دارد. که همین امر در قیمت سگ شیتزو تریر تاثیر گذار است.

 

 

 

 

 

 قیمت شیتزو تریر وبیماری های احتمالی شیتزو تریر که باید در نظربگیرید

-رشد غیرمعمول مفصل ران که می تواند باعث درد و دررفتگی لگن شود.

-دررفتگی کشکک زانو بخصوص پاهای عقبی که مفصل زانو به داخل و بیرون حرکت میکند و باعث لنگ زدن می شود.

-فتق ناف

-سنگ مثانه

-عفونت مثانه و مجاری ادراری

-بیماری (JRD) یک نارسایی ژنتیکی در کلیه ها می باشد که علایم آن ، افزایش تشنگی شدید، افزایش دفعات ادرار، کاهش وزن و استفراغ می باشد.

– همچنین سگ شیترو می تواند دچار یک نارسایی مادرزادی شود  که باعث می شود رگ ها، خون را از مسیری حمل کنند که به سمت کبد فرستاده نشود در نتیجه سم زدایی در خون رخ نمی دهد. بهترین درمان برای این مشکل جراحی می باشد.

 

 

 

 

 

 

بیماری های چشم سگ شیتزو

-تورم قرنیه که باعث زخم قرنیه یا کوری خواهد شد.

– بیرون زدگی چشم در اثر عواملی همچون ضربه است.

-رشد غیرمعمول مژه ها بر روی لبه ی چشم که باعث ساییدگی آنها برروی قرنیه می شود.

-تحلیل پیش رفته شبکیه  از بین رفتن سلول های بصری شبکیه که منجر به کوری می شود.

 

 

 

 

 قیمت شیتزو تریرو نکاتی مهم در مورد نگهداری سگ شیتزو

-این سگ ها نسبت به گرما حساس هستند پس لازم است آنها را در محیطی خنک نگهداری کنید.

-کاملا مناسب برای زندگی آپارتمانی می باشند.

-باید از همان دوران ابتدایی حیات شروع به اجتماعی کردن آنها بکنید در غیر اینصورت گوشه گیر،ترسو و خجالتی خواهند شد.

-بدلیل جثه کوچکی که دارند مستعد آسیب های فیزیکی می باشند . پس مواظب باشید تا از ارتفاعات پرش نکند تا دچار مشکلاتی همچون دررفتگی ها و شکستگی ها نشود.

-سگ های شیتزو معمولا زیاد خرابکاری می کنند (دسشویی کردن در محیط خانه) برای جلوگیری از این اتفاقات باید آنها را از ابتدایی ترین دوران اموزش دهید.

-شست و شوی مداوم و برس کشیدن روزانه موها برای جلوگیری از گره خوردن موها لازم است.

 

-در سن ۱۰ تا ۱۲ ماهگی پوشش پرزهای بچگی  شیتزو به پوشش ابریشمی بزرگسالی تبدیل می شود که در این میان ریزش مو شدید خواهد شد اما با گذشت این مدت  (۳ ماه) ریزش مو به شدت کاهش خواهد یافت و خیلی کم با ریزش مو مواجه خواهید شد

 

 

 

“برای مشاهده نمونه ی سگ های آرشاپت به صفحه ی گالری مراجعه کنید”

 

21 پاسخ
  1. علی حسامی
    علی حسامی گفته:

    سلام و درود – تعداد چهار توله شیتزو تریر دارم که میخواهم بفروش برسانم – ممکن است خواهش کنم در فروش آنها بمن کمک نمایید. ممنونم ۱

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + دو =