فروشگاه حیوانات خانگی

فروشگاه حیوانات خانگی

فروشگاه حیوانات خانگی محلی است که در این بخش می توانید بهترین محصولات مرتبط با حیوانات خانگی و حتی خود حیوانات خانگی در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

در فروشگاه حیوانات خانگی می توانید محصولات را با هم مقایسه کنید و بهترین را خریداری کنید. همچنین بهترین برندهای غذا برای حیوان عزیزتان هم در این فروشگاه حیوانات خانگی  موجود است و شما می توانید جزئیات یک محصول رابررسی کرده و در صورت رضایت از آن خریداری کنید.

 

فروشگاه حیوانات خانگی

انتخاب حیوان از فروشگاه حیوانات خانگی

به طور کلی ممکن است شما از حیوانی خوشتان بیاید که با سبک زندگی شما  تناسبی ندارد. هر حیوانی ویژگی های خاص خود را  دارد.به عنوان مثال  از طرفی در نژاد شیتزو باید به خوبی از موهای سگ مراقبت کند.اگر دارای فرزند کوچک هستید نژاد سگ را باید به گونه ای انتخاب کنید که به خوبی با افراد خانه مخصوصا کودکان ارتباط برقرار کند.

در انتخاب حیوان از فروشگاه حیوانات خانگی بعضی ها تصور می کنند حیواناتی با جثه ی کوچک گزینه ی مناسبی هستند که در خانه نگهداری کنند. در بعضی موارد مانند همسترها، به دلیل اینکه در شب فعالیت بیشتری دارند و در طول روز بیشتر استراحت می کنند می توانند گزینه ی مناسبی برای کودکان باشند.

کنترل حیواناتی مانند گربه و موش به دلیل سرعت زیاد هنگام حرکت، برای کودکان دشوار است. خرگوش ها نیز تمایلی ندارند که دائما دست به دست شده و اسباب بازی کودکان باشند.. پس بهتر است قبل از انتخاب حیوان از فروشگاه حیوانات خانگی به خوبی درباره ی حیوان خانگی خود تحقیق کنید.

توصیه هایی در خرید حیوان خانگی از فروشگاه حیوانات خانگی

خانگی کنید، ابتدا این مقاله را کاملاً مطالعه کنید و سپس تصمیم بگیرید که قبل از اینکه اقدام به خرید حیوان خانگی ازفروشگاه حیوانات به چه حیوانی علاقه دارید آیا فضا و امکانات کافی برای نگهداری آن حیوان را دارید. هیچگاه حیوانی را که در مورد آن اطلاعات کافی ندارید خریداری نکنید و سعی کنید اول در مورد آن اطلاعات کافی به دست آورید.

 

همان گونه که می دانید حیوانات بی شماری در طبیعت وجود دارد، اما همه این حیوانات را نمی‌توان به عنوان حیوان خانگی نگهداری کرد. همچنین حیوانی که برای زندگی در خانه انتخاب می‌شود نباید آزار و اذیتی برای اطرافیان و یا صاحب خود داشته باشد. غالباً حیوانات خانگی از میان حیوانات دارای جثه کوچک و دارای خلق و خوی آرام انتخاب می‌شوند. استعداد یادگیری یکی دیگر از عوامل انتخاب یک حیوان به عنوان حیوان خانگی است.

 

اگر دلیل شما برای نگهداری یک حیوان خانگی، فقط به خاطر این است که دوستان یا اقوامتان حیوان خانگی دارند، بهتر است از نگهداری حیوان خانگی منصرف شوید. زیرا اگر به حیوانات علاقه نداشته باشید، پس از مدتی نگهداری آن برای شما به یک دردسر بزرگ تبدیل خواهد شد و در آن صورت هم شما اذیت خواهید شد.

 

فروشگاه حیوانات خانگی

 

نکات مهم برای خرید از فروشگاه حیوانات خانگی

در هنگام خرید از فروشگاه حیوانات خانگی برای خرید پرندگان و پستانداران، کف قفس آنها را نگاه کنید، مدفوع آنها باید طبیعی باشد.

-پر پرندگان باید منظم و سالم باشد و زخمی نشده باشند.

-حیوان سالم و سرحال باشد و نسبت به محرک‌ها واکنش نشان دهد.

-برای خرید ماهی‌های آکواریومی توجه کنید که بدن آنها کاملاً سالم باشد و آنها به طور طبیعی در آب شنا کنند.

-اگر در فروشگاه حیوانات خانگب  مشاهده کردید که تعدادی از حیوانات مریض هستند، و بقیه حیوانات نیز خیلی سرحال نیستند، از آنجا خرید نکنید.

-پرندگان، پستانداران، ماهی‌ها و خزندگان، همگی باید از اشتهای مطلوبی برخوردار باشند.

-اگر تجربه ی کافی دارید، به دقت حیوان را معاینه کنید.

-اگر تجربه کافی ندارید، از یک فرد با تجربه یا فروشنده کمک بگیرید و از او بخواهید در مورد حیوان مورد نظر برای شما توضیح دهد.

-از خرید حیواناتی که قاچاق غیر‌قانونی اند خودداری کنید، زیرا ممکن است بعداً از نظر قانونی برایتان دردسر ساز شود.

 

 

 

خرید غذا از فروشگاه حیوانات خانگی

یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نیازهای هر موجود جانداری تغدیه‌اش است. از انسان گرفته تا گیاهان، با تغذیه نامناسب دچار کاهش عمر، بیماری‌های مختلف و معمولا مرگ زودرس می‌شوند.

 

زمانی که از یک حیوان در خانه خود نگهداری می‌کنید، باید برای مسئله غذای حیوان خانگی هم اهمیت ویژه‌ای قائل شوید زیرا در غیراین صورت سلامت حیوان خود را به شدت به خطر خواهید انداخت.

به غیر از فروشگاه حیوانات خانگی این روزها داروخانه‌های دامپزشکی در کوچک‌ترین شهرها نیز تاسیس شده‌اند. همین داروخانه‌ها معمولا غذاهای متنوع گونه‌های مختلف حیوانات خانگی را به فروش می‌رسانند اگر هم در مراکز استان یا شهرهای بزرگ‌تر ساکن هستید، قطعا پت‌شاپ‌های زیادی نیز در دسترس شما خواهند بود که طیف بسیار متنوعی از غذاهای حیوانات خانگی را پوشش می‌دهند.

فروشگاه حیوانات خانگی

اما علاوه بر این که غذاهای گونه‌های مختلف حیوانات با هم متفاوت است، حتی حیوانات مختلف یک گونه خاص نیز مانند انسان‌ها سلایق و ذائقه‌های غذایی متفاوتی دارند.

 

برای مثال غذای گربه و سگ کاملا از هم متفاوت است و برای گربه غذاهای مخصوصی وجود دارد که ممکن است مصرف آن‌ها برای بسیاری از سگ‌ها خطرناک باشد و برعکس. اما بین غذاهای گربه نیز تنوع بسیاری وجود دارد و ممکن است گربه شما به جز چند نمونه، به هیچ کدام از غذاهای دیگر گربه‌ها علاقه‌ای نشان نده

 

 

نکاتی که در مورد حیوانات خانگی باید بدانید

-مراقبت از حیوان خانگی کاری ۲۴ ساعته است.

-اگر قرار باشد بیش از ۱۲ ساعت پیش حیوان خانگی‌تان نباشید، حتما وی را به کسی بسپارید که اولا حیوان خانگی‌تان او

رامی‌شناسد و ثانیا شخص مورد نظر اولیه‌های مراقبت از حیوان خانگی شما را می‌داند.

-حیوان خانگی موجودی زنده است و نسبت به برخی مسائل ممکن است حساس باشد یا شخصیت مردم گریزی داشته‌باشد و با سپردنش به دست کسانی که به آن‌ها اعتماد ندارد، وضعیت روانی‌اش را آشفته می‌کنید.

 

فروشگاه حیوانات خانگی

-گربه‌ها در هنگام تنش گوش‌هایشان را به سمت پایین می‌آورند و پشت‌شان را سیخ می‌کنند و دمشان را بر می‌افراشند.

-سگ‌ها در هنگام تنش آرام و قرارشان را از دست می‌دهند و عوعوی بلند و طولانی می‌کنند.

-اگر حیوان خانگی شما علائم ترس و تنش از خود بروز می‌دهد و به خصوص به غریبه‌ها اعتماد ندارد، باید زمان بیشتری در کنارش باشید.

 

ویژگی فروشگاه حيوانات خانگي

فروشگاه حیوانات خانگی ، باید دارای یک سالن یا واحد جدا و مخصوص برای حیوانات در نظرگرفته باشد . همچنین حیوانات در باکس و قفسه های جداگانه نسبت به هم نگهداری شوند.
م حتماباکس ها و قفسه ها دارای برگه شناسایی و ردیابی و لیبل و کد حیوان باشد وجایگاه نیز مشخص باشد و محیط فروشگاه حیوانات خانگی بایستی حتما تمیز و مرتب باشد و بهتر است که زیر نظر کلینیک دامپزشکی مراقبت گردد.
و مشتری نسبت به خرید تمایل و حق تصمیم گیری داشته باشد و محیط کاملا تمیز و بهداشتی باشد و صاحب فروشگاه می بایستی اطلاعات صحیحی راجع به نیازهاخوی وخلق حیوانات ابرازنماید بهتر است که خریداری حیوانات خانگی از مراکزیا افرادی معتبر صورت گیرد و برگه شناسائی وبهداشتی آن در صورت موجود بودن به خوبی کنترل شود

 

 حیوانات خانگی

کلیه حیواناتی که به عنوان همدم انسان در منزل نگهداری می‌شوند را حیوانات خانگی به شمار می‌آورند. این جانوران برای دارندگان یا نگهدارندگانشان سودمندیهای فیزیکی یا عاطفی فراهم می‌کنند.

حیوانات خانگی را می‌تواند در دو گروه حیوانات خانگی متداول شامل سگ گربه پرندگان زینتی و ماهیان آکواریومیو حیوانات خانگی غیر متداول مانندخرگوش ،همستر، لاک پشت ،ایگوانا و همچنین انواع مار، موش سوری ،میمون، جوجه تیغی و .. تقسیم نمود. حیوانات خانگی غیر متداول در واقع حیوانات وحشی یا آزمایشگاهی هستند که به دلیل ظاهر جذاب یا گاهی متفاوت بودن در منزل نگهداری می‌شوند.

 

فروشگاه حیوانات خانگی

 

سگ ها در سه دسته کوچک , بزرگ , متوسط هستند که هر کدام برای شرایط مختلف استفاده میشوند برای مثال سگ هایی با جثه های بزرگ تر برای مواردی همچون حفاظتی یا به عنوان سگ های نگهبان استفاده می شوند. اما به طور کلی می توان حیوانات خانگی را به صورت زیر دسته بندی کرد.

سگ ها

گربه ها

جوندگان

 -پرندگان

-آبزیان

براساس این دسته بندی، اکثر پت شاپ ها، پت شاپ اینترنتی خود را نیز طراحی کرده‌اند.برای تمامی دسته و گروه های ذکر شده از حیوانات خانگی، زیر مجموعه هایی از محصولات متفاوت مانند محصولات بهداشتی، کالاهای خواب حیوان خانگی، اسباب بازی حیوان خانگی، مکمل های دارویی و بهداشتی حیوانات و … قرار داده شده است.همچنین فروشگاه اینترنتی حیوانات خانگی، می‌تواند براساس این دسته بندی، زیر مجموعه‌ای از نام حیوانات و نژادهای متفاوت آنها را برای دسته بندی اصلی ایجاد نمایند.

 

خدمات فروشگاه حیوانات خانگی

خدماتی چون جفت یابی(همسر یابی)، آرایشگاه، شستشو، درمان و پانسیون نگهداری از مواردی است این فروشگاه ها به مشتریان خود ارائه می کنند

 

“برای مشاهده نمونه ی سگ های آرشاپت به صفحه ی گالری مراجعه کنید”

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شش =