خرید وفروش سگ

خرید و فروش سگ

خرید وفروش سگ

خرید وفروش سگ  در سالهای اخیر کمی مشکل شده است سگ ها، انواع و نژادهای متنوعی دارند که میتوانید از میانشان، سگ مورد علاقه خود را پیدا و انتخاب کنید.

اما شما باید انتخاب سگ موردنظرتان را با دقت هرچه تمام و برمبنای علایق، سبک زندگی و شرایط زندگی حال و آینده خود انجام دهید. تفاوت های میان خرید یک سگ بزرگسال و بزرگ کردن یک توله از کودکی تا بزرگسالی را شناسایی و بررسی کنید.

 

 

 

 

خریدوفروش سگ

 

 

 

ودر هنگام خرید وفروش سگ درباره نقاط قوت و ضعف جنسیت های مختلف سگ، و همچنین مشخصات سگ های عقیم شده، تحقیق نمایید. سپس، به این موضوع فکر کنید که سگ های بزرگتر نسبت به سگ های کوچکتر ضرورتاً نیاز به تمرین و فعالیت فیزیکی بیشتر ندارند؛

بلکه به فضای بزرگ و آزادتر احتیاج خواهند داشت. متعاقباً، باید تصمیم بگیرید که آیا یک نژاد تصادفی میخواهید؛ یا یک نژاد ترکیبی؛ یا یک نژاد خالص. و در نهایت، باید سگ جدید خود را از بهترین جاهای ممکن تهیه کنید.

 

خرید وفروش سگ وانتخاب سگ کوچک یا سگ بزرگ؟

 

قبل از خرید وفروش سگ این را بدانید که  سگ های کوچک، کم اشتها هستند؛ اما برخی از آن ها، استثنائاً بسیار بدغذا هستند و صرفاً غذاهای منتخب خود را می خورند. پیامد این رفتار آن است که صرفاً باید غذاهای گران قیمت و باکیفیت برایشان خریداری کنید.

 

تولیدکنندگان غذای حیوانات خانگی، با این رفتارها به خوبی آشنا هستند و طیف گسترده ای از انواع غذاهای خوش طعم را برایشان تولید کرده اند.

همچنین درخرید وفروش سگ به این نکنه توجه کنید که سگ های کوچک، به اندازه نژادهای بزرگ، به فعالیت فیزیکی نیاز دارند اما میتوانند در محیط های کوچکتر و محدودتر به فعالیت و جنب و جوش مشغول شوند.

برخی از سگ های کوچک، مثل تریرها، نسبت به بعضی از سگ های بزرگ مثل سنت برنارد و آیریش وُلف هوند، به تمرین و فعالیت فیزیکی بیشتری نیاز دارند.

 

در خرید وفروش سگ این نکته را درنظر بگیرید که  باوجود آنکه بسیاری از نژادهای ریزجثه صرفاً برای رفاقت و همراهی با انسان پرورش یافته اند، اما ضرورتاً همه آنها رفاقت پذیر و خوش برخورد نیستند.

خشونت و پرخاش در سگ های کوچک و ریزجثه، تقریباً خنده دار و مضحک است؛ اما برخی از نژادهای کوچک، مثل تریرهای ریزجثه و شی هوا هوا، میتوانند به اندازه هر نژاد دیگر و حتی بیشتر از آنها، پرخاشگر و عصبی باشند.

 

 

 

خریدوفروش سگ خانگی

 

خرید وفروش سگ خانگی که بیشتر  برای نگهداری در آپارتمان یا خانه های کوچک با فضای محدود، بسیار مناسب و ایده آل هستند؛ اما حتی این سگ ها هم به فعالیت فیزیکی و تمرین ها و تحریکات ذهنی روزانه احتیاج دارند. اما سگ های بزرگ، به خانه های بزرگتر و فضاهای وسیع تر نیاز دارند. این سگ ها، فضای زیادی از خانه را اشغال میکنند؛ و این مسئله، در خانه های کوچک نمود بیشتری خواهد یافت. در خرید سگ این را بدانید که سگ های بزرگ، اشتهای بیشتری دارند؛ اما نسبت به رژیم غذایی شان، چندان حساس و سخت گیر نیستند.

 

 

 

خریدوفروش سگ

خرید وفروش سگ نژاد سگ خالص یا نژاد سگ ترکیبی؟

 

تصمیم گیری درباره ی خرید وفروش سگ با یک نژاد خالص یا یک نژاد ترکیبی، یک تصمیم اخلاقی و کاملاً قلبی است. سگ های دارای نژاد خالص، مزیت ها و نقاط قوت متعددی دارند. در دنیا، صدها نژاد مختلف از سگ وجود دارند که هرکدام، ویژگی های فیزیکی و خلقی منحصر به خود را دارند.

تصمیم گیری در این باره، بسیار دشوار است؛ اما اگر در زمان انتخاب، دقت و آگاهی کافی داشته باشید، میتوانید نژادی را انتخاب کنید که بیشترین تناسب را با نیازمندی ها و سبک زندگی شما دارد. و یک مسئله مهم تر هم وجود دارد؛ و آن، این است که شما در حال اضافه کردن یک عضو جدید به خانه هستید.و شما باید به خوبی بدانید که هر عضو از این نژادها برمبنای هنجارها و قوانین خانه شما تربیت می شوند.

 

شما باید ویژگی ها و نقصان های رفتاری نژاد موردنظرتان را به خوبی بشناسید؛ و از توقعات و انتظارات حیوان آگاه باشید. مهم ترین نقطه ضعف نژادهای خالص آن است که در زمان پرورش نژادهای خالص ناخودآگاه، در حال تکثیر ژن های مضر نیز هستیم. این مساله، احتمال تکثیر بیماری های ارثی را افزایش میدهد.

این بیماری ها، گاهاً در قالب آلرژی های پوستی یا عارضه های قلبی حاد تظاهر پیدا میکنند؛ از میان نژادهایی که به این بیماری های ارثی دچار میشوند، احتمال بروز بیماری های ارثی در سگ های دارای نژاد ترکیبی، کمتر از سگ های دارای نژاد خالص است.پس در خرید وفروش سگ به این نکته توجه کنید.

 

 

در خرید وفروش سگ به سالم و بیماربودن سگ توجه کنید؟

زمانیکه شما قویترین و سالمترین توله ها انتخاب کنید این موضوع به این معنا نخواهد بود که او هیچگاه مریض نخواهد شد .

در اینجا نیز شما را علایمی که نشان دهنده بروز مشکل هستند آشنا مکنیم .

– بی اشتهائی یا کم بودن اشتها .

– درد یا تب .

– استفراغ بیش از سه بار( در روز ) و یا استفراغ همراه با خون .

– اسهال یا هر نوع تغییر در نحوه اجابت مزاج و یا ادرارکردن حیوان .

– وجود سرفه یا عطسه در زمان تنفس .

– نوشیدن بیش از حد و غیر طبیعی آب .

– خستگی و کسالت .

– تشنجها و حرکات عصبی احتمالی

– هر نوع ترشح از چشمها

 

 

 

انتخاب سگ مناسب

حال اگر می توانید چنین مسئولیتی را بر عهده بگیرید باید بدانید که چه نوع سگی را می خواهید و نژادهایی را انتخاب کنید که با نیازها و شرایط شما هماهنگی دارند. اگر می خواهید از یک توله نگهداری منید مطمئن باشید که توله سالمی را انتخاب کرده اید.

 

حال نظر شما را به نکاتی جلب می کنم که برای خرید وفروش سگ سالم به مواردزیر توجه کنید.

 

– چشمانی درخشنده و شفاف و بدون هیچ نوع ترشح اضافی

– پوست و گوش های تمیز

– لثه های سالم و صورتی رنگ و دندانهای سالم و مرتب

– بدنی سالم و بدون هیچگونه ناهنجاری در اندام ها

– پوست درخشنده و سالم

– چشم و قوه بینائی و شنوائی سالم و قوی. سعی کنید با ایجاد محرک های مناسب این حواس را امتحان کنید.

 

 

 

 

در خرید وفروش سگ به ملزومات مورد نیازسگ توجه کنید

– غذای سگ با کیفیت بالا

– ظرف غذا

– کاسه آب

– اسباب بازی ، بخصوص اسباب بازی های جویدنی ایمن

– برس و شانه برای مراقبت از مو از جمله کک

– قلاده به همراه برچسب مجوز و شناسنامه

– افسار

– جعبه حمل

– جعبه آموزش دستشویی

– رختخواب سگ شامل پتو و بالش

– مسواک سگ

 

خرید و فروش سگ های عروسکی

نژادهایی از سگ ها که در این گروه و دسته نژادی قرار می گیرند واجد خصوصیاتی همچون ظاهر عروسکی فانتزی و زیبا با موهای بلند ابریشمی یا فر یا با فرمی بدن خاص جثه کوچک و مینیاتوری و ضعیف خلق و خوی آرام و مهربان می باشند.

این نوع سگ ها دارای روحیه کودکانه هستند به طوری که احتیاج به محافظت سرپرستی و توجه از طرف صاحب خود را دارند از نژادهایی از سگ ها که در این گروه نژادی قرار می گیرند می توان به نژادهای سگ پودل سگ شی هواهوا سگ مالتز سگ شیتزو سگ پیکنیز سگ پامرانیان اشاره کرد.

 

 

قبل از انتخاب و خرید سگ باید به پرسش های زیر پاسخ دهید


آیا تمام افراد خانواده واقعا از وظایف خود نسبت به این حیوان آگاهی دارند؟
آیا نحوه زندگی شما با نگهداری یک سگ همخوانی دارد؟
آیا محل زندگی شما به گونه ای است  که بتوان از یک سگ نگهداری کرد؟
آیا در منزل شما کسانی هستتند که از سگ ها خوششان نیاید یا به هر دلیل نتوانند حضور سگ را تحمل کنند؟
آیا در منزل شما کسانی هستند که به هر دلیل دارای آلژی باشد؟
آیا کسانی را می شناسید که در غیاب شما از سگتان نگهداری کنند؟
ساعت کاری و مشغولیت کاری وهزینه مالی شما چگونه است در این مورد نیز باید به پرسش های زیر پاسخ دهید؟

 

 

 

 

خرید وفروش سگ

معرفی مرکزخرید وفروش سگ

انتخاب صحیح یک توله سگ مناسب دغدغه افرادی است که قصد خرید  سگ را  دارند وحتی پرورش دهندگان نیز با ان روبه رو هستند متاسفانه انتخاب یک نژاد معمولا بدون مطالعه وبی برنامه انجام می شود و بیشتر با توجه به جذابیت های ظاهری صورت می پذیرد شخصیت و رفتار سگ دو عاملی هستند که در انتخاب آن نادیده گرفته می شود و افراد به مرور پی می برند که شخصیت ان سگ انتخاب مناسبی برای شرایط انها نبوده است

 

بر همین اساس  مراکزخرید وفروش سگ معتبر  مشاوره انتخاب سگ مناسب را به شما خواهد دادشما با مراجعه به این مراکز وبا راهنمایی ومشاوره آنها می توانید سگ مناسب خود را انتخاب کنید.

 

نژادهای سگ

معمولا ظاهر سگ ها اولین ویژگی است که در هنگام خرید و فروش سگ باید به آن توجه کنیم. هر کسی  که قصد خرید سگ دارد در وهله اول باید ظاهر سگ را بپسندد که البته طبیعی و بدیهی است اما توجه داشته باشید که اگر فقط بخواهید سگی را تنها با توجه به ظاهرش انتخاب کنید احتمال اینکه در نگهداری و پرورش آن به مشکل بخورید بسیار زیاد است به همین خاطر لازم است تا شما در کنار ویژگی های ظاهری سگها آشنایی کامل هم با نژاد آن سگ و همین طور نژادهای دیگر داشته باشید تا بتوانید با توجه به شرایط خود و توانایی های خود در نگهداری سگها ، بهترین نژاد را انتخاب بفرمایید چراکه هر کدام از نژادهای سگ ویژگی های بسیار خاص و منحصر بفرد خود را دارد پس طبیعتا هرکدام احتیاج به شرایط ویژه نگهداری خاص خود را دارند .

خرید سگ در اندازه، شکل و رفتارهای مختلف

به طور کلی هیچ گونه‌ای به اندازه سگ‌های اهلی شده، از لحاظ اندازه، شکل، در دنیا از این همه تنوع برخوردار نمی‌باشند. شما می‌توانید سگ‌هایی دست آموز تا سگ‌های نگهبان گله ، سگ‌هایی با پوزه بسیار کوتاه تا سگ‌هایی با پوزه بسیار بلند، و سگ‌هایی با تنه درشت و تپل و پاهای کوتاه قدرتمند تا سگ‌هایی با پاهای بلند، پیدا کنید. سگ‌هایی هستند که پوشش مویی ندارند و سگ‌هایی هم هستند که بسیار پر مو می‌باشند. برخی از سگ‌های بسیار اجتماعی هستند در حالی که برخی دیگر بسیار محتاط و محافظه کار می‌باشند. تنوع بسیار زیاد می‌باشد.

انتخاب سگ مناسب برای خود و منزلتان، باید با دقت انجام گیرد نه بر اساس خرید سگ بدون برنامه ریزی و تحقیق سگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

 

 

 

 

رعایت نکات به هنگام خرید وفروش سگ

در اخر باید گفت که فروشندگان سگ می بایستی اطلاعات صحیحی راجع به نیازهاخلقی سگ ابراز نماید بهتر است که خریداری یک سگ از مراکزیا افرادی معتبر صورت گیرد و برگه شناسائی وبهداشتی آن در صورت موجود بودن به خوبی کنترل شود متاسفانه فروشگاهای مخصوص و معتبری در ایران وجود ندارد که افراد ضمن مشاهده و امتحان سگ از لحاظ تربیت و اطاعت پذیری و سلیقه توله یا سگ بالغ مورد نظر خود را انتخاب نمایند بنابراین بهتر است که سگ را از افراد تهیه کرد که اطمینان کافی به آنها وجود دارد به عبارت دیگر یک فروشنده قابل اطمینان می تواند علاوه بر تهیه یک حیوان مناسب و سالم اطلاعات صحیح و کمک های مناسبی نیز در اختیار خریدار قرار دهد .

 

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفده =