خرید سگ شیتزو

خرید سگ شیتزو

خرید سگ شیتزو :  شیتزو سگی هوشیار و با شهامت است ، این نوع سگها خوشحال و سر سخت،هستند و با کودکان رابطه خوبی دارند ،به طور کلی می توان گفت که سگ شیتزو سگی آرام و باوفا است که خیلی زود با همه افراد صمیمی می شود، در هنگام خرید سگ شیتزو این رابدانید که آموزش دادن به  این سگ باید با صبر و حوصله و با محبت انجام گیرد همچنین  به پارس کردن علاقه دارد ، سگ شیتزو در داخل خانه آرام ،لجباز ، باهوش و بازیگوش است.

مشخصات ظاهری که هنگام  خرید سگ شیتزوباید بدانید

در هنگام خرید سگ شیتزو بهتر است از مشخصات  ظاهری سگ شیتزو اطلاعاتی داشته باشید.سگ شیتزو از لحاظ ظاهری چشم های درشت و گردی دارد  که اغلب موهای بلند صورت اورا می پوشاند این کار باعث می شود چهره حیوان، معصومیت ویژه‌ای پیدا کند.

در هنگام خرید شیتزو دقت داشته باشید که دم حیوان شبیه به پرچم برافراشته ای در پشت بدن او قرار می گیرد. پوشش بدن بسیار بلند و متراکم دارد.

شیتزو به رنگ های زرد طلایی و سیاه با لکه های سفید ،خاکستری در ناحیه سینه و پوزه دیده می شود.

وزن شیتزو معمولاً بین ۴ تا ٧ کیلوگرم بوده. طول بدن این سگ  از ارتفاع آن بسیار بیشتر است و در صورت بلند بودن موها به نظر می رسد که روی زمین می خزد.

مشخصات سگ شیتزو از لحاظ  رفتاری

اگر قصد خرید شیتزو رادارید بهتر است در مورد مشخصات سگ شیتزو از لحاظ رفتاری نیز چیزهایی بدانید .

به طورکلی  شیتزو سگی هوشیار، شجاع، خوشحال و سرسخت است. این سگها با کودکان  رابطه ی خوبی دارند. شیتزوسگی آرام و باوفا است که خیلی زود با همه اخت می شود.

به علت بینی کوچک و صورت صافی که شیتزوها دارند هنگام غذا خوردن تمام صورت خود را کثیف و آلوده به غذا می کنند. به همین خاطر بعد از غذا خوردن حتماً نیاز به تمیز کردن و شستن دارند .

هنگام خرید سگ شیتزو نکات زیر را به خاطر بسپارید

-محلی که سگ در آن نگهداری می شود باید تمیز باشد.

-سگ خوشحال به نظر برسد و از پرورش دهنده خود نترسد

-هنگام خرید سگ شیتزو از پرورش دهنده برگه سوابق بهداشتی و سلامت توله سگ مورد نظر را بخواهید.

-هنگام خرید سگ شیتزواز پرورش دهنده تمام سوالات خود را درباره نگهداری اموزش و … بپرسید و برای خرید سگ شیتزو ویا سگ مورد نظر اصلا عجله نکید.

-هنگام خرید سگ شیتزو پرورش دهنده باید  حاضر به تضمین سلامتی سگ و دادن مدارک به شما باشد.

نژاد سگ شیتزو

چند نکتۀ مهم که  هنگام  خرید سگ‌ شیتزوباید بدانید

-در هنگام خریدسگ شیتزو این نکته را بدانید که موجودی با نام شیتزوی فنجانی وجود ندارد. این اسم فقط یک تبلیغ است تا پرورش‌دهنده‌های بی‌مسئولیت شیتزوهای کوچک را، یا شیتزوهایی را که بعدا بزرگ می‌شوند را بفروشند.

– پیش از اینکه شیتزوی شما  کاملا تربیت شود، اجازه ندهید بی‌هدف در خانه پرسه بزند. برای تربیت او می‌توانید از پارک سگ استفاده کنید.

– در هنگام خرید سگ شیتزو توجه داشته باشید که شیتزوهایی که پوزۀ کوتاه دارند به گرما حساسند. به دلیل اینکه طول مجرا در سگ‌هایی که پوزۀ کوتاه دارند کوتاه است و هوا به اندازۀ کافی خنک نمی‌شود. در روزهای گرم شیتزوی خود را در هوای خنک خانه نگه دارید.

– موهای شیتزو باید هر روز شانه شود. موهای او زود گره می‌خورد پس هنگام خرید سگ شیتزو به این مورد هم توجه کنید.

سگ‌ نژاد شیتزو اغلب خس‌خس می‌کنند یا در خواب خرناس می‌کشند.

-خرابی دندان در سگ‌ شیتزو شایع است این نکته را در هنگام خرید سگ شیتزو توجه کنید.

توله‌تان را از پرورش‌دهنده‌ای بگیرید که به‌خوبی از سگ‌هایش مراقبت می کند و پیش از تولید مثل از سلامت سگ‌هایش مطمئن شود.

بیماری‌های رایج شیتزو که هنگام خرید سگ شیتزو باید بدانید

بعضی بیماری‌ها در نژاد شیتزو شایع‌تر است. برای مراقب بهتر از سگمان بهتر است قبل از خرید سگ شیتزو  با آن‌ها آشنا شویم:

-حساسیت

حساسیت در بین سگ‌های شیتزو بسیار شایع است و تقریبا حساسیت این نوع سگ ها   سه نوع می‌باشد:

حساسیت‌های غذایی: باید خوراکی حساسیت‌زا را در مورد این حیوان  شناسایی و از رژیم غذایی سگ مان آن ها را حذف کنیم.

خرید سگ شیتزو

حساسیت‌های پوستی: ممکن است سگ به جای خوابش، شامپو و موادشیمیایی دیگر حساسیت  نشان دهند که باید از آن‌ها دوری کند.

حساسیت‌های تنفسی: این سگها  ممکن است به گردوخاک، کپک، آلاینده‌های هوا، بعضی عطرها حساسیت داشته باشد که باید از آن‌ها دوری کند.

تغذیۀ سگ‌های نژاد شیتزو

در هنگام خرید سگ شیتزو از فروشنده اطلاعات دقیق از نحوه غذا خوردن سگ خود بپرسید معمولا این سگ ها یک تا یک‌ونیم پیمانه غذای خشک با کیفیت عالی می خورنند.

اینکه سگ شما چه قدر غذا می خورد،بیشتر  بستگی به اندازه، سن، متابولیسم و مقدار فعالیتش دارد. سگ‌ها منحصر به فردند و هر کدام ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. همه‌شان به یک مقدار غذا نیاز ندارند. فقط می‌شود گفت سگ‌هایی که فعالیت بیشتری دارند، بیشتر غذا می‌خورند..

قیمت سگ شیتزو

از آنجایی که نژاد سگ ها متفاوت است قیمت آنها نیز متفاوت خواهد بود!قیمت سگ شیتزو نسبتا بالا است شما بهتر است با توجه به بودجه خود نژاد مورد نظر را پیدا کنید اما قبل از خرید وقیمت  سگ شیتزو مطمئن شوید سگی که خریداری می کنید سالم است و مشکل سلامتی ندارد.

درمورد سگ شیتزو از پرورش دهنده سوالاتی بپرسید

به عنوان مثال در  تغدیه سگ از چه موادی استفاده می کرده است

آیا این سگ واکسینه شده است؟

آیا سالم است و مشکل سلامتی ندارد؟

درضمن بهتر است به خاطر داشته باشید که سگ ها حیوانات پر هزینه ایی هستند پس آیا شما می توانید از پس هزینه مراقبت از سگ بر ایید؟

قیمت وخرید سگ شیتزو

درآخر باید گفت که درانتخاب سگ مناسب برای خود و منزلتان، دقت لازم را داشته باشید و تنها برحسب قیمت سگی را انتخاب نکنید . هیچ سگی را  بدون برنامه ریزی و تحقیق خریداری نکنید . سگ پشت ویترین مغازه فروش حیوانات خانگی ممکن است با مزه به نظر برسد ولی آیا شما چیری در مورد آن سگ می دانید؟

پس قبل از خرید سگ شیتزو در ابتدا تحقیق لازم را انجام دهید در صورت مناسب بودن با توجه به شرایط خود و محل زندگیتان آن را خریداری کنید.

ahmadi
hadi.ahm68@gmail.com
No Comments

Leave a Comment

دو × 3 =