خرید سگ خانگی

خرید سگ خانگی

خرید سگ خانگی

خرید سگ خانگی با توجه به انواع مختلف سگ ها کمی مشکل است.در هنگام خرید سگ خانگی  باید بدانید دقیقا چه چیزی از سگ می خواهید. شما باید فکر کنید که قصدتان از خرید سگ خانگی  یک همراه و همدم است یا مقصود دیگری دارید .

 

خرید سگ خانگی

تحقیق در مورد نژاد های مختلف برای خرید سگ خانگی

مهمترین مسئله در امر خرید سگ خانگی این می باشد که شما اطلاعات کافی درباره نژاد های مورد نظر خود کسب کنید. پیش از رفتن به پت شاپ بهتر است شرایط خود را به خوبی بسنجید.

سپس درباره نژاد های مورد نظر و نیاز های آن ها تحقیق لازم را انجام دهید. حتی می توانید برای این منظور از افراد با تجربه ، دامپزشکان و کتاب های نگهداری از سگ استفاده کنید. نژاد های متفاوت بسیاری وجود دارند و امکان دارد انتخاب گزینه مناسب کمی دشوار شود.

 

یافتن پرورش دهنده مطمئن برای خرید سگ خانگی

در چند سال اخیر پرورش دهندگان حیوانات خانگی بسیار زیاد شده است.. اما همه آن ها به یک اندازه خود را در قبال حیوانات مسئول نمی دانند و فقط به فکر درآمد زایی خود هستند. بنابراین  سعی کنید پرورش دهنده ای مسئول و مطمئن را پیدا کنید. پرورش دهندگان خوب معمولا

 

-خود را در قبال حیوانات مسئول دانسته و سلامتی حیوان را تضمین نمایند.

– به مسائل بهداشتی و سلامتی حیوانات اهمیت دهند و برگه سلامت و شناسنامه سگ را به شما ارائه کنند.

-دارای اطلاعات کافی درباره سگ ها باشند.

-توله سگ ها را در بهترین محیط نگهداری نمایند.

 

هنگام خرید سگ خانگی به نکات زیر توجه کنید

-در هنگام خرید سگ خانگی به این نکته توجه کنید که سگی که انتخاب کرده اید باید کنجکاوی نشان دهد و با شما ارتباط برقرار کند. البته برخی از توله سگ ها در برخورد اول کمی خجالتی به نظر می رسند.

-سگ ها به جویدن علاقه مند می باشند و امکان دارد به آرامی دست شما را گاز گیرند، اما هر نوع حمله یا خشونتی از طرف سگ غیر عادی می باشد.

-توله سگ باید فعال باشد و به راحتی به اطراف حرکت کرده و با اسباب بازی های درون بستر خود بازی کند.سگ مورد نظر نباید ترسو و وحشت زده شده باشد.

 

 

 

خرید سگ خانگی

 

 

-سگ شما باید نسبت به صداهای اطراف عکس العمل نشان بدهد. عدم پاسخ سگ به صداها می تواند به دلیل نا شنوایی او که در برخی نژاد ها رایج می باشد ، اتفاق بیافتد.

-صورت توله سگ حتما باید تمیز باشد و هرگونه ترشحات از چشم و بینی مشاهده نگردد.

 

انتخاب پت شاپ برای خریدسگ خانگی

در انتخاب پت شاپ این نگته را در نظر بگیرید که در این نوع مراکز می توانید از میان توله های متعدد و مختلف نژاد های مختلف توله های سالم و سر حال را پیدا کنید .

در صورت امکان سوابق و مشخصات پدر و مادر توله ها ی مورد انتخاب خودرا از فروشنده بخواهید .البته باید مراقب باشید که توله های ضعیف و کم ارزش و با سوابق نا مشخص را انتخاب نکنید .

چه نوع سگ خانگی برای تازه‌کارها مناسب است؟

نژاد سگ ها بسیار متفاوت است . بنابراین خرید سگ خانگی  برای بیشتر افراد تا حد زیادی مشکل است.خوشبختانه، هر نژادی از سگ‌ها اندازه‌، سطح انرژی و نیاز به تمیزکاری نسبتا قابل پیش‌بینی‌ای دارند.

گرچه هر سگی متفاوت و منحصر بفرد است، صفات شخصیتی هر نژاد با یکیدیگر مرتبط است.این ویژگی‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا سگی را انتخاب کنید که با فضای خانه و خانواده‌ی شما هماهنگ  و متناسب باشد. در اینجا، چند نژاد از سگ‌هایی که مناسب برای تازه‌کارها هستند را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

نکاتی در مورد خرید سگ خانگی در تهران

۱) چشمانی درخشنده و شفاف و بدون هیچ نوع ترشح اضافی

۲) پوست و گوش های تمیز

۳) لثه هائی سالم و صورتی رنگ و دندانهای سالم و مرتب

۴) بدنی سالم و بدون هیچگونه ناهنجاری در اندام ها

۵) پوست درخشنده و سالم

۶) چشم و قوه بینائی و شنوائی سالم و قوی. سعی کنید با ایجاد محرک های مناسب این حواس را امتحان کنید.

 

 

خرید سگ خانگی

خرید سگ خانگی مناسب با توجه به  شرایط شما

 

اولویت های خودتون رو لیست کنید

 

اگه قبلا سگی داشته اید پس تا حد زیادی می دانید که به دنبال چه سگی بگردید ومیدا نید که چه سگی مناسب و درخور شماست. ولی اگه دارید دنبال سگ جدیدی می گردید که به خونه بیارید، برای پیدا کردن سگی که با شرایط شما و آپارتمان‌تون جور باشه، وقت بذارید. ویژگی هایی که میخواید سگ جدیدتون داشته باشه رو بنویسید.

 

در هنگام خرید سگ خانگی  سگ های کوچک را انتخاب کنید

در هنگبم خرید سگ خانگی  سعی کنید سگ‌ خود را بر اساس جایی که قراره زندگی کنید انتخاب کنید. اگر در فضای کوچکی زندگی می کنید، مثلا آپارتمان، بهتره نژادی رو انتخاب کنید که از نظر سایز خیلی بزرگ د نباش. اگر در حال حاضر سگی دارید که بزرگه، سعی کنید آپارتمان بزرگتری انتخاب کنید!

 

برای انتخاب سگ مورد نظر خود در ابتدا  در وبسایت ها درمورد انواع نژادها مطالعه کنید. اگر در نظر دارید که توله سگ بخرید، درباره نژادش مطالعه کنین و از کسی که سگ رو ازش خریدین بخواین عکس پدر و مادرش رو نشونتون بده. سعی کنین برآورد کنین که وقتی به بزرگسالی رسید حداکثر اندازه اش چقدر خواهد بود.

 

در خرید سگ خانگی یک نژاد کم سر و صدا انتخاب کنید

 

وقتی در آپارتمان زندگی میکنید، همسایه هاتون به شما خیلی نزدیک هستند. اگر ساختمان شما  یا ضد صدا نیست، باید موقع انتخاب نژاد سگ سر و صدای اون رو در نظر بگیرید. اگر در حال حاضر سگ خانگی دارید، سعی کنید راه های جلوگیری از پارس کردن و آموزش دادنش رو یاد بگیرید.

 

 

 

 

خرید سگ خانگی

 

سن سگ و خرید سگ خانگی

از آنجا که توله های سگ به شدت بازیگوش هستند و دارای انگیزه فراوان جهت یادگیری میباشند. طبیعتا قیمتشان به نسبت سگ هایی که سن بالایی دارند بیشتر است. سگی را خریداری نمایید که میانگین سن آن از زمان نوزادی تا ۳ ماهگی است. زیرا در این مدت تعلیم سگ بسیار آسان تر از زمان های دیگر است.

انواع سگ های خانگی  مناسب

 

سگ یورکشایر

این نوع سگ، شروع خوبی برای کسانی است که یک سگ تقریبا لوس می‌خواهند. گرچه شما باید نسبت به نیازهای نظافتی آن توجه‌ بیشتری داشته باشید. موهای بدن سگ یورکشایر به صورت مداوم رشد می‌کنند طوریکه باید به صورت منظم شانه و مرتب شوند. اگر زمان و بودجه کافی برای مراقبت‌های نظافتی این سگ دارید، نگهداری یورکی در شرایط خوب نسبتا آسان است.

یورکی انرژی متوسطی دارد و نیاز به تمرین‌های اولیه دارد. پیاده‌روی روزانه برای این نژاد فوق‌العاده است. یورکی نیاز به آموزش جدی و استواری دارد.

بدون آموزش و هیچ گونه چهارچوب، این سگ‌ها می‌توانند خسته‌کننده و پر سر و صدا باشند. او را مانند یک سگ بزرگ و بالغ پرورش دهید.

این کار منجر به قوی‌تر شدن ارتباط شما می‌شود و مرزها را مشخص‌تر می‌کند. یورکی می‌تواند دوست زندگی شما باشد. این نژاد نسبت به مالک خود مهربان است و حتی ممکن است در برابر غریبه‌ها از صاحب خود محافظت کند.

 

 

 

 

خرید سگ خانگی

نکاتی در مورد خرید سگ یورکشایر

– قد سگ یورکشایرباید ما بین ۸ تا ۹ اینچ باشد و وزن آنها نباید بیشتر از ۷ پوند باشد.

– دندان‌های شیری یورکی‌ها از جمله دندان نیش هیچ‌گاه نمی‌ریزد. به همین دلیل برای رشد دندان‌های جدید باید از پنج ماهگی به بعد نزد دامپزشک ببرید.

– این نژاد معمولا به رنگ‌های سیاه، نقره‌ای و قهوه‌ای روشن دیده می‌شوند. پوشش بدن یورکشایرها بلند، ابریشمی و بدون داشتن هیچ گونه موجی صاف می‌باشد.در برخی مواقع  اندازه بلندی موهای این  سگ‌ها تا زمین می‌رسد. پوشش بدنی آنها از یک لایه مو تشکیل می‌شود که ریزش بسیار کمی دارد.

خرید سگ خانگی  مالتیز

نژاد سگ مالتیز برای افرادی که نسبت به ریزش مو سگ حساس هستند گزینه بسیار مناسبی است، چون ریزش مو بسیار ناچیزی دارد.

 

رابطه مالتیز با سگها و گربه ها بسیار دوستانه است و به راحتی می تواند با دیگر پت های خانه به راحتی در صلح و دوستی زندگی کند.

 

ولی بهتر است بگم که مالتیز اصلا بی توجهی و تنها موندن رو دوست ندارد و در صورت بی توجهی دچار افسردگی و خصوصیات مخرب می شود.

 

 

خرید سگ خانگی پودل

 

پودل استاندارد شاید برای زندگانی آپارتمانی گزینه مناسبی نباشد ولی پودل مینیاتوری یا عروسکی هردو گزینه مناسبی برای زندگی در خانه های کوچک یا آپارتمانی هستند. این بسیار باهوش هستند. قدرت یادگیری و آموزش پذیری بالایی دارند.وگهگاهی نیاز به پیاده روی و گردش دارند.

 

 

 

 

خرید سگ خانگی شیتزو

بهترین سگ برای بغل گرفتن و با خود این طرف اون طرف بردن سگ شیترو است. این سگ مناسب آپارتمان است .اخلاق و رفتار بسیار خوب و دلنشینی دارد. مودب و جنتلمن است.زیاد سر و صدا نمیکنه و هرغذایی که صاحبش بهش بده رو میخوره. این سگ بهترین امتیاز را به عنوان سگ خانگی کسب کرده است و در ایران بسیار پر طرفدار است.

 

 

 

 

 

سگ خانگی

 

چند نکتۀ مهم که  هنگام  خرید سگ‌ شیتزو باید بدانید

– در هنگام خریدسگ شیتزو به این نکته توجه داشته باشید که موجودی با نام شیتزوی فنجانی وجود ندارد. این اسم فقط نوعی تبلیغ است تا پرورش‌دهنده‌های بی‌مسئولیت شیتزوهای کوچک را، یا شیتزوهایی را که بعدا بزرگ می‌شوند را بفروشند.

– پیش از اینکه شیتزوی شما  کاملا تربیت شد، اجازه ندهید بین نوع بی‌هدف در خانه پرسه بزند. برای تربیت او می‌توانید از پارک سگ استفاده کنید.

– در هنگام خرید سگ شیتزو توجه داشته باشید که شیتزوهایی که پوزۀ کوتاه دارند به گرما حساس تر هستند. به دلیل اینکه طول مجرا در سگ‌هایی که پوزۀ کوتاه دارند کوتاه است و هوا به اندازۀ کافی خنک نمی‌شود. در روزهای گرم شیتزوی خود را در هوای خنک خانه نگه دارید.

– موهای شیتزو باید هر روز شانه شود. زیرا موهای او زود گره می‌خورد پس هنگام خرید سگ شیتزو به این مورد هم توجه کنید.

– سگ‌ نژاد شیتزو اغلب خس‌خس می‌کنند یا در خواب خرناس می‌کشند.

– خرابی دندان در سگ‌ شیتزو شایع است این نکته را در هنگام خرید سگ شیتزو توجه کنید.

سگ خانگی پامرانین

پامرانین‌ها از سگ‌های گروه اسپیتز هستند. سگ‌های کوچک و دست آموزی که موهای زیادی دارند. البته خوشبختانه موهای این نژاد سگ نیاز به مراقبت خیلی زیاد و دائم ندارد و کافی است که روزانه شانه زده شود تا به زیبایی چهره این نژاد سگ کمک کند. فعالیت روزانه اغلب برای سلامتی و خوشحالی این نژاد سگ کافیست. پامرانین‌ها به خوبی به تمریناتی که به آن‌ها می‌دهید دقت می‌کنند و با علاقه آن‌ها را انجام خواهند داد. پامرانین‌ها شاید بیشتر مناسب صاحبان تنها باشند ولی همچنان در خانواده‌ها نیز می‌توان از آن‌ها نگهداری کرد.

همچنین این نکته را بدانید که سگ پامرانین از سگ های پرطرفدار خانگی است. این سگ با اینکه جثه کوچیکی دارد، از اجداد بزرگ و سورتمه کش در قطب به وجود آمده و تاریخچه دراز و خیلی خیلی جالبی دارد. این سگ ها خیلی باهوش هستند و به سرعت یاد میگیرند.  ریزش مو متوسطی دارند، ولی انتظار ریزش مو مداوم را از این نژاد سگ خانگی داشته باشید.

 

 

 

 

 

در خرید سگ خانگی چه نژادی مناسب کودکان است 

داشتن سگ در سنین خردسالی به شدت می تواند در رفتارهای اجتماعی کودک تأثیر گذار باشد و علاوه بر آن سگ حیوانی است که به راحتی با کودک اُنس می گیرد و به بهترین دوست کودک شما تبدیل میشود. ولی این قاعده زمانی خراب میشود که ما سگی انتخاب کنیم که باب میل کودک نباشد، برای مثال برای کودک آرام، سگ بازیگوش خریدن اشتباه است. بهتر است قبل از خرید هرنوع سگی اطلاعات کامل در رابطه با سگ کسب کنید تا نژاد مناسب را خریداری کنید.

 

 

“برای مشاهده نمونه ی سگ های آرشاپت به صفحه ی گالری مراجعه کنید”

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =