پامرانین2

خرید سگ اپارتمانی

خرید سگ آپارتمانی

خرید سگ اپارتمانی کار خیلی سختی است  مخصوصا اگر برای بار اول سگی را خریداری می کنید ودر این زمینه  بی تجربه نیز هستید. برای همین نباید در خرید سگ اپارتمانی بدون اطلاعات کافی اقدام به خرید سگ کنید. وقتی سگی رو خریداری کردید مسئولیت این سگ  تا آخر عمر با شماست .، برای همین بهتراست قبل از خرید سگ به اندازه کافی در موردش تحقیق و مطالعه داشته باشید تا بهترین نژاد و سالم ترین و مناسب ترین نژاد را خریداری کنید.

 

 

پامرانین2

نژاد سگ و خرید سگ آپارتمانی

 

به طور کلی در خرید سگ اپارتمانی این را بدانید که  نژاد سگ، خصوصیات یک سگ رو تعیین می کند برای همین خیلی مهم است که چه نژادی رو انتخاب می کنیند.

 

سگ ها متنوع ترین حیوانات روی کره زمین هستند و در حال حاضر ۳۳۲ نژاد سگ مختلف در دنیا وجود دارد. سگ ها سایز، خلق و خو، و شکل های مختلفی دارن و خرید سگ اپارتمانی  از بین این همه نژاد به این راحتی ها نیست.این را بدانید که  که تصمیم گیری برای خرید سگ اپارتمانی فقط با توجه کردن به ظاهرسگ روش مناسبی نیست.اینکه چه نژادی از سگ رو بخرید بستگی به وضعیت زندگی شما و هدف شما از خرید سگ اپارتمانی دارد.

 

برای خرید سگ اپارتمانی علاوه بر سایز سگ باید فاکتورهایی مثل سطح انرژی، میزان سروصدا ی سگ و حتی برخی ویژگی های اخلاقی مثل مهربان و اجتماعی بودن سگ (در بخورد با همسایه ها) رو هم در نظر بگیرید.در اینجا برخی از سگها آپارتمانی که می توانید خریداری کنید نام برده ایم.

 

سگ شی هوا هوا

 

 

درخرید سگ آپارتمانی شما می توانید سگ شی هوا هوا را خریداری کنید.سگ چی هوا هوا در گروه سگ های عروسکی قرار دارد و بسیار شاد است.البته این سگ ها بایدبه درستی تربیت شوند تا خود را رئیس ندانند.ممکن است ضشی هوا هوا جای دستشویی خود را دیر یاد بگیرند.آن ها سگ هایی باهوش هستند و سریع چیزها را یاد می گیرند.با اینکه این سگ ها کوچک هستند  و می تواند در آپارتمان نگهداری شود باید هر روز به پیاده روی کافی برود.

 

 

سگ پاگ

خرید سگ آپارتمانی دیگری که برای شما مناسب است سگ پاگ است . پاگ ها سگ هایی بسیار شاد ، دوستدار نوازش و بازیگوش هستند.آن ها خیلی باهوش هستند و ممکن است در جلسات آموزش حوصلشان سر برود.آن ها دیده بان های خوبی هستند و برای زندگی در آپارتمان مناسبند.پاگ ها با بچه ها و حیوانات دیگر رفتار خوبی دارند.آن ها در خانه زیاد فعال نیستند و میتوانند در یک خانه بدون حیاط زندگی کنند.سگ پاگ به پیاده روی علاقه ی زیادی ندارد زیرا به هوای گرم حساس است.

 

خرید سگ اپارتمانی

 سگ پودل

 

 

پودل ها به سه دسته تقسیم شده اند:پودل عروسکی ، پودل مینیاتوری و پودل استاندارد.سگ پودل یکی از باهوش ترین نژادهای سگ است و یاد دادن چیزی به آن خیلی راحت است.آن ها بسیار اجتماعی هستند و از بودن با انسان ها لذت میبرند.پودل ها سگ های دیده بان خوبی هستند اما اگر به پیاده روی کافی نروند به سگ هایی ترسو تبدیل میشوند.آن ها ممکن است رفتارهای پرخاشگری پیدا کنند اگر به خوبی تربیت نشوند.همچنین اگر به خوبی تربیت نشوند خیلی پارس میکنند.آن ها به راحتی در آپارتمان زندگی میکنند اما علاقه ی زیادی به بازی بیرون از خانه دارند.به خاطر هوش زیاد پودل ها باید با کارهای مختلف سرگرم شوند در غیر این صورت حوصلشان سر میرود یا مشکلات رفتاری پیدا میکنند. با این وجود برای خرید سگ آپارتمانی سگ های مناسبی هستند.

 

سگ شیتزو

 

 شیتزو یک سگ کوچک شاد است.آن ها بسیار مهربان هستندبه همین دلیل برای خرید سگ اپارتمانی بسیار مناسب هستند  و به به راحتی با همه دوست میشوند.آن ها بسیار هوشیار هستند واین سگ های دیده بان خوبی اند.آن ها از بودن با انسان ها لذت میبرند و با حیوانات دیگر رفتار خوبی دارند.یاد دادن جای دستشویی به بعضی شیتزو ها سخت است.اگر این سگ ها به خوبی تربیت نشوند مشکلات رفتاری میگیرند.سگ های شیتزو برای آپارتمان مناسب هستند زیرا خیلی به گرما حساس هستند.این سگ ها باید هر روز به پیاده روی برده شوند در غیر این صورت مشکلات رفتاری خواهند گرفت.

 

شیتزو2

 

یورکشایر تریر:

یورکشایر تریر ها سگ هایی کوچک و به اصلاح عروسکی هستند. این سگ ها بسیار پر انرژی، کنجکاو و شجاع میباشند. آنها دوستدار نوازش هستند اما باید به خوبی تربیت شوند تا مشکلات رفتاری پیدا نکنند. یورکشایر تریر ها در خانه بسیار فعال هستند و به هوای سرد خیلی حساسند. با این که آنها سگ های مناسبی برای آپارتمان هستند اما باید هر روز آنها را به پیاده روی ببرید.

 

 

سگ پامرانین

سگ پامرانین یه سگ کوچک ، زیبا و لوکس است  که اجدادش از سگ های قطبی بزرگ است. تاریخچه این نژاد طولانی و فوق العاده جذاب است.

پامرانین کوچک ترین عضو خانواده اشپیتزهاست.  سگ پامرانین به غریبه ها حساس است و ممکن واق واق کردنش اذیت کننده باشد. دادن آموزش های خانگی مثل جای دستشویی به آنها ممکن است  سخت و زمان بر باشد.

سگ پامرانین انرژی نسبتا زیادی دارد و باید حتما حتما روزانه تخلیه انرژی شود . پوشش بدن پامرانین ها ۲ لایه است. لایه زیرین نرم و پف کرده است و بهشون ظاهر منحصر به فردی می دهد.

یکی دیگه از ویژگی های ظاهریشون دم برگشته رو به پشت آنها است. برخی افراد پامرانین ها رو یک نژاد سگ پاکوتاه میداند ولی واقعیت این است که دست و پای پامرانین ها نسبت به بدنشون کوتاه نیست.

معیار هایی برای خرید سگ اپارتمانی

اگرشما  فضای کوچکی برای نگهداری دارید برای خرید سگ اپارتمانی  باید از نژادهای کوچکتر استفاده کنید ولی همیشه توجه داشته باشید که اگر فرزند کوچک در منزل دارید سگهای نژاد کوچک معمولا حسادت می کنند و احتمال ایجاد حادثه هم برای سگ و هم بچه بیشتر میشود.

به طور کلی اخلاق سگهای نژاد گریت دین و باکسر و بولداگ بهتر است و با بچه ها ارتباط خوبی برقرار میکنند ولی تریر ها و شی هوا هوا و نژادهایی مثل پکینیز حسادت بیشتری دارند و حضور بچه ها را به ندرت تحمل می کنند ولی اندازه شان کوچکتر است و در خانه راحت تر نگه داشته می شوند.

 

 

از سگ های کوچک ولی خوش اخلاق میشود نژادهای پاگ و بولداگ را نام برد که هم کوچکند و هم خیلی حسود نیستند. سگهای نژاد تریر هم از نظر اندازه مناسب هستند و میزان حسادت و بدخلقی شان کمی کمتر از شی هوا هوا و پکینیز است.انابراین شما برای خرید سگ اپارتمانی می توانید با توجه به شرایط خود یکی از این سگ ها را انتخاب کنید.

 

خرید سگ جیبی

سگ جیبی مدت کوتاهی است که به میان آمده است و حتی بسیار بر این عقیده هستند که اصلا چنین نژادی وجود ندارد. به نظر می رسد منظور از سگ جیبی همان سگ های مینیاتوری یا تزئینی است که البته نام دیگر آن ها سگ های فنجونی است.

 

گفته می شود که ظاهرا سگ جیبی نوعی تغییر در ژنتیک بوده است که البته خیلی زود جلوی این کار گرفته شده است و البته برخی دیگر نیز عقیده دارند که اصلا از اول هم نژادی بنام سگ جیبی وجود نداشته است. اطلاعات دقیق و درستی در این باره در دسترس نیست ولی چیزی که مشخص است این است که سگ  جیبی که اندازه کوچکی دارد وجود دارد.

 

 

 

خرید سگ اپارتمانی

 

 

 

 

نژاد سگ جیبی بسیاری از صفات خوب سگ ها را دارند. سگ های این نژاد باهوش به اندازه ای که حتی اگر دوست دار سگ ها نباشید هم دوست دارید با آنها بازی کنید. البته این به این معنا نیست که نباید صاحب مسئولیت پذیری در قبال نگهداری این سگ ها باشید. اگر بخواهیم دقیق تر در این باره صحبت کنیم باید توجه کنید که اگر چه ظاهری شبیه به اسباب بازی دارند ولی واقعا اسباب بازی نیستند و حیوانات واقعی هستند که نیاز به توجه، مراقبت و محیط راحت دارند.

محبوب ترین سگ ها برای خرید سگ آپارتمانی

 

مالتیز

 

مالتیز یک سگ عروسکی بازیگوش و پرجنب وجوش و فوق العاده با نمک و دوست داشتنی است . این نژاد بدلیل اینکه دارای پوشش بدنی پرپشت با موهای بلند است به مراقبت و رسیدگی بیشتری نیازدارد و همواره باید موهای حیوان را شانه زد.

ابن حیوان درفصل بهار و پائیز  موریزی ندارد .سر زنده ، بازیگوش ، آرام ، دوست داشتنی و قابل اعتماد است . بسیار باهوش است و اگر بداند جایزه ای در انتظارش است خیلی خوب آموزشها را فرا می گیرد . یک حیوان خانگی کلاسیک است . با سایر حیوانات خانگی کنار می آید

 

پودل

 

پودل نژادی است بسیارفعال ، باهوش و با ظاهری مغرور . سگی است پر سر و صدا است  .برای زندگی آپارتمانی ایده آل است . در خانه فعال و پر جست و خیز می باشد و نیازی به حیاط برای نگهداری ندارد .به پیاده روی علاقه دارد . دویدن در محیطی آزاد و امن آنها را در شرایط بدنی متعادلی حفظ خواهد کرد . اصولا ً نوع مینیاتور آن به فعالیت بدنی کمتری نسبت به انواع دیگر نیاز دارد . نژاد محبوب از سگ هایی که برنده مسابقات زیبایی هستند.

 

 

 

 

 

سگ اپارتمانی

 

 

پکینیز

سگ پیکینیز رفتار آرام و مطیع دارد که همین موضوع موجب شده است که در سراسر جهان به عنوان یک موجود صمیمی مطرح گردد. اما به دور از اعضای خانه از هیچ چیزی بیشتر از بازیگوشی و سر و صدا لذت نمی برد. حالت تهاجمی ندارد ، سگی است صبور که نگهداری از آن آسان است رفتاری شبیه به شیر دارند. آنها حساس ، استقلال طلب ، مبارزه طلب و بسیار احساساتی نسبت به صاحبشان هستند در عوض با غریبه ها خو نمی گیرند. سگی است مشتاق برای جلب توجه تا آن حد که اگر بفهمد غذا نخوردن او باعث جلب توجه صاحبش می شود ، از خوردن غذا اجتناب خواهد کرد! اصولاً سگ حسودی است. پر سر و صدا است و می تواند دیدبان خوبی باشد. برای کودکان پیشنهاد نمی شود.

 

 

سگ آپارتمانی چه قیمتی دارد؟

همان گونه که در بالا اشاره شد سگ هایی که جثه کوچکی دارند و سرو صدای کمتری دارند و نیاز به پیاده روی کمتری دارند را سگ های آپارتمانی میگویند. این سگ ها به دلیل سازگاری با محیط داخل آپارتمان قیمت بیشتری نسب به سگ هایی که در شرایط محیطی بیرون زندگی می کنند دارند. البته سگ های نگهبان اصیل که فقط برای نگهبانی یا شکار نیز استفاده می شوند هم قیمت های بالایی دارند.

در خرید سگ آپارتمانی به این نکات توجه کنید.

برای داشتن حیوان خانگی باید به حقوق شهروندی احترام گذاشته و در انتخاب خود چندین مورد را درنظر داشته باشید.

برای خریداری سگ آپارتمانی نژاد سگ از جمله مهم‌ترین فاکتورها است؛ چرا که سروصدای زیاد برخی از سگ‌ها ممکن است مخل آسایش همسایگان شود. سگ‌هایی با سایز کوچک، معمولا برای نگهداری در آپارتمان مناسب می‌باشند.

 

 

 

بهترین نژاد سگ آپارتمانی برای شما، چه نژادی است ؟

اگر قصد گرفتن سگ دارید، انتخاب مناسب ترین نژاد سگ با توجه به علایق و سبک زندگی شما ممکن است کمی سخت باشد. اما در هنگام خرید سگ آپارتمانی این توصیه ها را در نظر بگیرید.

-با ویژگی های سگ مورد علاقه خود  آشنا باشید.

-جنسیت یا نر و ماده بودنش رو تعیین کنید.

-با فضای زندگی با سگ و مسئولیت هاش آشنا شوید.

-خانه خود را برای ورود سگ به زندگیتون، آماده کنید.

 

 

 

سخن آخر

سگ آپارتمانی امروزه بیشترین متقاضی را در میان دیگر سگ ها دارد زیرا این سگ ها می توانند همدم خوبی برای مالک خود باشند. برای خرید سگ های آپارتمانی بهتر است تا مشاوره ای را از مراکز مجاز دریافت نموده و نسبت به آنچه که از یک سگ انتظار دارید بهترین نژاد سگ را خریداری کنید.

نگهداری سگ های آپارتمانی چندان سخت نیست و تنها به کمی توجه شما نیازمند است. در طول روز باید چند ساعت را برای بازی و رسیدگی به سگ ها صرف کنید. تربیت سگ های آپارتمانی نیز مانند نگهداری آنها سخت نیست و پس از مدت کوتاهی خود را با آنچه که شما از سگ انتظار دارید تطابق داده و خواسته های شما را اجرا خواهند کرد.

 

“برای مشاهده نمونه ی سگ های آرشاپت به صفحه ی گالری مراجعه کنید”

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 20 =